Kursus med vor japanske chefinstruktør fra Kofukan International, Shihan Tomiyama, 8. dan. Kurset vil foregår i klubbens dojo og er tilrettelagt både som et kursus for klubbens medlemmer, samt som instruktørkursus for klubbens instruktører. Der vil være mulighed for at tage dan graduering lørdag eftermiddag. Der vil desuden være gæster fra vores søster-klubber i Sverige og Norge.

Kurset er et must for alle klubbens medlemmer gradueret min. oragne bælte (6 kyu), og er en unik mulighed for at blive trænet af en af de bedste instruktører i verden, indenfor vores stilart.

Klubben håber på fuld opbakning, så vi i fremtiden fortsat har mulighed for at invitere Sensei Tomiyama til Danmark.

Det er muligt at tilmelde sig hele weekenden eller 1 dag, afhængig af hvilken grad man har, da pensum’et er tilrettelagt efter grader.

Lørdag aften er der mulighed for at komme med ud og spise med Shihan Tomiyama på Royal Garden og bagefter tager vi i klubben og fejrer de nye Dan grader.

Program kommer her…

Tilmelding kommer her…

Tilmelding middag lørdag kommer her…

 

Spørgsmål kan sendes til sensei på formand@kofukan.dk

 

Mvh
Kofukan Karate Ballerup

 

 

Afholdes:
Kofukan Karate Ballerup
Telegrafvej 5a

På kofukan.dk anvender vi cookies. Cookies er i mange tilfælde nødvendige for at få en hjemmeside til at fungere. Cookies kan anvendes til at skelne de forskellige brugere på en hjemmeside fra hinanden samt til at måle trafik på en hjemmeside. Klikker du videre på siden, accepterer du, at der sættes cookies til ovennævnte formål.  Læs mere